Detské a študentské izby


Detská a hosťovská izba

Zákazníčke sme navrhli študentskú izbu s pohodlnou posteľou, pracovným stolom a posuvným šatníkom na celú stenu. Farebne sme riešili izbu v svetlých tónoch bielej a žltej kombinovanej s drevodekorom.

Študentská izba s množstvom odkladacieho priestoru

Študentskú izbu sme navrhli s množstvom odkladacieho priestoru v skrinkách a pohodlnou posteľou.

Detské izba ako prekvapenie pre dcérku

Požiadavka zákazníčky bola zmena detskej izby pre dcérku ako prekvapenie. Na stenu nad pracovným stolom sme navrhli tapetu od Banksyho.

Detská vs.hosťovská izba

Riešenie hosťovskej izby a dočasnej pracovne s výhľadom, že v budúcnosti sa stane detskou izbou.

Detská izba v kombinácii s bielou farbou

Omnia chlapčenská izba

interiér chlapčenskej izby v novostavbe Omnia-business center sme navrhovali pre teenegera. Zo skúseností vieme, že obľubujú tmavé farby a nekonvenčný techno-dizajn. Môžte si pozreť taktiež návrh spálne tu.Návrh je postavený na kontraste „drsne opracovaného“ drevodekoru nábytku s tmavým antracitom zjemneným lesklou bielou. Nábytok na mieru je navrhnutý s ohľadom na ležérnu pohodlnosť. Zabezpečuje ju veľká posteľ s odkladacím priestorom. Na steny sme navrhli tapety z Banksyho dielne

Omnia detská izba

Interiér dievčenskej izby v novostavbe Omnia-business center sme navrhovali vzdušne a priestranne s ohľadom na veľké množstvo odkladacej plochy v skriňovej zostave, v rámci ktorej je vsadený priestranný pracovný stôl. Pohodlie zabezpečuje veľká posteľ s otvorenou nikou.

Pre dievča sme zvolili teplejšiu farebnosť drevodekoru, na oživenie sme zvolili ružovú a červenú, ktorú sme vyvážili nadčasovým bielym leskom. Výsledkom je vzdušný a priestranný interiér. Na stenu sme navrhli tapetu z Banksyho dielne.

Riešenie neriešiteľného

Dostali sme požiadavku na detskú izbu pre dve dievčatá. Je to celkom bežná požiadavka, v tomto prípade sme však bojovali s menším priestorom, do ktorého bolo treba dostať všetko, čo deti potrebujú. Teda aby sa mali deti kde hrať, učiť a aby bol priestor na voľnočasové aktivity, v tomto prípade aj hudba.
A tu je výsledok. Nezabudli sme na nič….
Použitý materiál biely lesk a drevodekor
Všetok nábytok je vyrábaný na mieru,okrem gaučov, ktoré sú z ikea.

« 1 z 2 »

Detská izba z projektov slnečnice

Každé dieťa je zdrojom obrovskej fantázie a kreativity. Úlohou rodičov je podporovať ich rozvoj od útleho detstva až do dospelosti. Jedným z predpokladov na to je aj vlastná detská či študentská izba.
Detská izba obsahuje širokú posteľ s úložným priestorom, pracovný stôl a komodu, ktorá zabezpečuje hlavný úložný priestor v byte. Dizajn detskej izby je v podobnom duchu ako zvyšok bytu, teda decentný a neutrálny oživený niekoľkými farebnými doplnkami. Dostatok úložného priestoru bol základom riešenia.Na stenu sme navrhli tapetu s motívom od umelca Banksyho.

Detská izba z projektov slnečnice

Návrh interiéru detskej izby s rozmermi 3,5 x 3,5 m v komplexe Slnečnice sme spracovali podľa zadania, s ktorým sa bežne stretávame. Je charakteristický svojim funkčným a praktickým zariadením, ktoré vizuálne tvorí jeden celok. Keďže tu bude vyrastať malé dieťa, architektka navrhla dostatok odkladacích priestorov pre hračky, no svoje miesto si museli nájsť aj knihy, oblečenie či iné potrebné veci. Skriňa je rozčlenená na farebné časti. Postel je s úložným priestorom. Pracovný kútik tvorí stôl s praktickými poličkami a priestranná knižnica. Dizajnérka použila tapetu s výrazným vzorom listov.

Detská izba v dome v Studienke

Detský svet je plný hry a nápadov, preto túto kreativitu u detí treba podporiť. Do detskej izby sme navrhli nábytok na mieru podla predstáv mladej slečny. Je charakteristický svojim funkčným a praktickým zariadením, ktoré vizuálne tvorí jeden celok. Skriňa je robená na mieru, má krídlové dvere , kde siluetu úchytky tvorí lem z postele. Na boku skrine sú otvorené police. Postel je s úložným priestorom. Pracovný kútik tvorí stôl s praktickými poličkami a doplna ho pekná komoda v tom istom farebnom prevedení.
Matierály sme použili zo vzorkovníka Kastamonu.

Detská izba v modulovom dome

Detské izby návrhy

Keď deti vyrastú, obnova detskej izby je priam nevyhnutnosťou. Mladá rodina sa preto rozhodla obrátiť na nás s návrhom prerobenia „hracej“ izby na študentskú.

Dôležitým cieľom bolo vytvoriť viac zón v izbe. Prvou zónou mala byť oddychová a druhou zóna na hranie, neskôr na učenie a prácu. Nábytok pre deti musí byť funkčný a prispôsobený ich veku. Deti a študenti si vždy okolo seba vytvárajú vlastný svet a dobre navrhnutý priestor im pomáha stimulovať ich zmysly. Farebné prepojenie zelenej s dubom sme uplatnili na posteliach a nočnom stolíku, na policiach a pracovnom dvoj-stolíku, na vstavanej skrini aj na osvetlení.

Neváhajte sa na nás obrátiť s požiadavkou na návrh detských izieb.

detské izby návrhy

« 1 z 2 »

Priestor pre dieťa

Požiadavka zákazníka bolo vytvorenie detskej izby pre 3-ročné dievča. V detských izbách zohráva veľkú úlohu jej funkčnosť a variabilnosť. Izba by mala rásť spolu s dieťaťom, preto sme použili nadčasovú bielu farbu nábytku a oživili obľúbenou žltou. Použitá tapeta môže byť obmieňaná v závislosti od rastu dieťaťa. Písací stôl je pripravený na potreby školáka a úložný priestor je vytvorený veľkými skriňami a množstvom políc na knihy a hračky.

Premena detskej izby na študentskú

Donedávna detská izba a po skočení základnej školy nevyhnutnosť multifunkčného priestoru pre syna, ktorý popri spánku a odložení oblečenia môže pracovať na počítači, čítať knihu, užívať svoj priestor …. Nad posteľou sme veľmi nerozmýšľali, rozmer  140×90 nám krásne určil rozmery skrine a police. Skriňa má funkčnú zásuvku na nabíjanie smartfónov a tabletov, na odloženie kníh a pod. osvetlené skrinky nad stolíkom zlepšia prípravu do školy a zároveň pôsobí veľmi moderným dojmom. Premena dieťaťa na študenta je aj vďaka izbe viditeľná.

Detská izba pre dvoch prváčikov

Deti a študenti si vždy okolo seba vytvárajú vlastný svet. Dobre navrhnutý priestor im v tom môže pomáhať. Interiér detskej  izby pozostáva z dvoch najdôležitejších zón. Prvá je oddychová zóna a druhá je zóna zábavná, neskôr určená na prácu a učenie. Nábytok pre deti sme prispôsobili ich veku. Keďže nám priestor nedovolil umiestniť dve postele na zem, včlenili sme vzdušné a priestranné uloženie jednej postele, pod ktorou sa vytvorí priestor na hranie. Samozrejmosťou bola zásada bezpečnosti aj na úkor dizajnu. Malý priestor nám určil smerovanie voľby úložného priestoru – veľká skriňa a perinák za posteľou. Stolík má dostatok miesta pre obe deti.

« 1 z 2 »

Izba vytváraná pre študentov s osobitým štýlom

Prevedenie izby je praktické pre užívateľov, ktorí neradi upratujú – všetko vieme skryť. Stôl ponúka veľký priestor na prácu a učenie. Úložný priestor pod posteľou na push systém, štýlovým prvkom je osvetlenie v skrinkách. Ideou tejto izby bol už od začiatku úložný priestor, minimalistické farby a pop-art štýl. Dokonalé zladenie nie je väčšinou pri tvorení harmónie v priestore to najpodstatnejšie. Hravý výber výrazných drobností má pre čisté priestory blahodarný účinok.